mvb

LICENCJA NA BEZPIECZEŃSTWO

Technologia RFID

Technologia RFID

RFID czyli radio frequency identyfication to termin, który opisuje technologię umożliwiającą automatyczną identyfikację czyli rozpoznanie obiektu przy pomocy fal radiowych. W zastosowaniach komercyjnych wykorzystuje się ustandaryzowane dla poszczególnych obszarów geograficznych częstotliwości fal (LF,HF,UHF,SHF).

System Auto ID zastąpił ręczne wprowadzanie danych do systemów komputerowych wczytywaniem ich w sposób automatyczny, przy pomocy specjalistycznych metod.

Składa się on z trzech podstawowych elementów, którymi są tagi (transpondery), czytniki i oprogramowanie.

Systemy RFID stosowane są wszędzie tam gdzie liczy się tempo przepływu informacji, innowacyjność, kontrola dostępu, dążenie do zminimalizowania strat, ochrona i bezpieczeństwo osób i mienia.

System ten stał się częścią naszego życia i nieodłącznym elementem  funkcjonowania coraz większej liczby firm i instytucji.

Niezbędnym warunkiem do zaprojektowania optymalnego systemu jest szczegółowe zapoznanie się ze specyfiką organizacji klienta, zdefiniowanie jego potrzeb oraz możliwości. Na tej podstawie dopiero można przystąpić do skonfigurowania sprzętu i oprogramowania.

W skład systemu wchodzi znacznik RFID, zwany transponderem, chipem, tagiem oraz czytnik RFID z anteną. Czytnik wyłapuje fale radiowe i interpretuje je, odczytując określone dane. Czytnik może przesłać uzyskane dane do komputera, gdzie zostaną wykorzystane stosownie do potrzeb.

Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje i promocyjne oferty, podaj swój adres e-mail.

Śledź nas

Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Youtube i bądź na bieżąco.

  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
do góry